از اولین نفراتی باشید که پیشنهادهای ویژه ما را دریافت می کنید.

X

دنج محصول جدید دنیته راه حلی نو برای کار و ملاقات در رویدادها و محیط های شلوغ

X
دفتر کار استارتاپ

چگونه اولین دفترکار استارتاپ خود را با مبلمان اداری مناسب طراحی کنید

چگونه اولین دفترکار استارتاپ خود را با مبلمان اداری مناسب طراحی کنید درمورد برپایی یک دفترکار ،جایی که شما بطور مرتب بیش از ۸۰ ساعت از هفته خود را در آنجا میگذرانید، این کاملاً مهم است که دقایقی برای فکر کردن به چگونگی طراحی فضای اطراف خود بگذرانید. توجه: این مقاله برای این نیست که ...

۲۹ مرداد ۱۳۹۷

چگونه اولین دفترکار استارتاپ خود را با مبلمان اداری مناسب طراحی کنید

درمورد برپایی یک دفترکار ،جایی که شما بطور مرتب بیش از ۸۰ ساعت از هفته خود را در آنجا میگذرانید، این کاملاً مهم است که دقایقی برای فکر کردن به چگونگی طراحی فضای اطراف خود بگذرانید.

توجه: این مقاله برای این نیست که مغرورانه استارتاپ ها را در مقابل دفاتر پرهزینه تحقیر کند. شما میتوانید بروید یک مشاور استخدام کنید و اتاق کنفرانس را به شکل خانه های چوبی یا کافه تریا را به شکل سفینه فضایی بسازید. من این مقاله را به این دلیل نوشتم که استارت آپ ها بیاموزند که به افزایش بهره وری و شادی در دفترکارشان، با قرار دادن یکسری میزها و مبلمان اداری و چیزهای کوچک از هزاران چیزی که ممکن است، توجه کنند.

بنابراین من این مقاله را به دو بخش: دسته های پرهزینه برای برپایی یک دفترکار و توصیه هایی برای جاهایی که به صرفه تر است که پول کمتری خرج کنید تقسیم میکنم.

دیوارها و سقف های دفترکار:

در حالیکه ممکن است اینها اولین چیزهایی که به آن فکر میکنید نباشد، دیوارها و سقف ها یک محیط را تعریف میکنند و میتوانند تاثیر عظیمی بر نحوه کارکرد شما داشته باشند. به عنوان مثال نشان داده شده است که، سقف بلند می تواند بر توانایی حل مساله تاثیر بگذارد؛ با سقف های بلندتر خلاقیت افزایش پیدا میکند. در حالی که سقف کوتاه قدرت تمرکز را بیشتر میکند.

رنگ دیوارها و طراحی های روی آن بطور چشمگیری میتواند بر حالت فرد اثر بگذارد و نسبت به هر رنگ واکنش جداگانه ای نشان میدهد. در همین راستا ثابت شده است که تماشای طبیعت استرس را کاهش میدهد. اگر شما به اندازه کافی خوش شانس نیستید که یک پنجره واقعی برای تماشای طبیعت داشته باشید، کاغذهای دیواری و پوسترها میتوانند چنین کاری را انجام دهند.همچنین گیاهان آپارتمانی منابع بسیار خوبی هستند و بطور چشمگیری میتوانند بر کیفیت هوای دفترکار شما اثر بگذارند.

دیوارها شاید ساده ترین رسانه برای نشان دادن فرهنگ و هویت شرکت شما می باشند. ما کار دفترکارمان را با پوشاندن دیوارهای آن، با تخته وایت بردهای دست ساز ارزان قیمت شروع کردیم؛ زیرا همکاری تیمی یک بخش عمده از هویت ماست. بالای وایت بردها تعدادی از جملاتی که دوست داشتیم را پرینت گرفتیم و نصب کردیم؛ و روی یکی از تخته ها لوگوی شرکتهای رقیب را چسباندیم تا یادمان بیاورد که نسبت به کار حریص باشیم.

طراحی استارتاپ

طراحی استارتاپ

روی دیوارها و سقف ها پولتان را صرفه جویی کنید و خلاقیت را جایگزین کنید تا یک دفترکار جالب و مفید بسازید.

آشپزخانه:

نگهداری تیم کاری با تغذیه مناسب و کافئین دار باید از اولویتهای هر مدیری باشد. به جای اینکه پولهایتان را هدر دهید و به فروشگاهها بروید یا پیتزا سفارش دهید، دفترتان را به ابزارهایی مجهز کنید که ساخته شده اند تا از کارکنان شما مراقبت کنند. این کار بسیار ارزانتر از تهیه غذا از بیرون است و کمک میکند تا در دفتر کار حسی شبیه به خانه ایجاد کند.با یک آشپزخانه کوچک و مجهز در دفترکار، در حالیکه کارکنان خود را شاد و سالم نگه میدارید، پول را جمع کنید و آن را در درازمدت پس انداز کنید.

مبلمان اداری:

مبلمان اداری بخصوص میزهای اداری، شاید بحث برانگیزترین گزینه در برپایی یک دفترکار باشند.با وجود اینکه شرایط ارگونومی و خطرات بد نشستن قابل توجه و نگرانی هستند، اما حقیقتاً توجیح اقتصادی برای هزینه کردن هزاران دلار برای خرید یک میز استاندارد سخت است. خوشبختانه تعدادی راهنمای آنلاین هم وجود دارد که چگونه یک میز ارزان از شرکت «دنیته» تهیه کنیم و بدون پرداخت هزینه حمل و نصب خودمان آن را سرهم کنیم.

مبلمان اداری

مبلمان اداری

توجه داشته باشید زمان انتخاب یک میز علاوه بر قیمت فعلی به شاخص هایی مثل قابلیت ارتقاء در آینده، کیفیت و ماندگاری و سرعت تحویل در زمان خرید توجه کنید، چرا که در دراز مدت همه اینها باعث صرفه جویی در هزینه ها میشود. میزهای مناسب یک استارتاپ میبایست همه این خصوصیات را داشته باشند و فراموش نکنید که میزها به قدر کافی برای قرار گرفتن کامپیوتر و کیبورد بزرگ باشند، اینگونه به مچ دست فشار وارد نمیشود.

گذشته از موارد استثناء، تهیه مبلمان اداری جایی است که شما به خوبی میتوانید برای پس انداز کردن پول در آن تلاش کنید. یادتان باشد اگر میزکارتان کامپیوتر شما یا شاید چند کاغذ را روی خود نگه می دارد، صندلی شما از منابع بسیار با ارزش تری ( یعنی خود شما) پشتیبانی میکند؛ پس پولتان را برای خرید صندلی اداری راحت و طبق اصول ارگونومی هزینه کنید.

فناوری در دفترکار:

فناوری وسیله کسب و کار و سزاوار توجه و پول ماست. ثانیه هایی که صرف صبر کردن برای کامپیوترهای کند میشود، به ساعاتی که تیم کاری شما بهره وری ندارند اضافه میشود. اگر ممکن است برای کارهای تیمی لپ تاپ ها را انتخاب کنید، به این شکل تیم شما از هر جایی میتواند کار کند. قیمت مانیتورهای بزرگ با وضوح تصویر بالا بطور چشمگیری در چندسال اخیر کاهش یافته است. حداقل دو عدد از این مانیتورها را تهیه کنید؛ زیرا هر کسی در تیم شما (هر چند در موقعیت غیر تخصصی باشد) میتواند به اندازه دیدن یک منظره طبیعی از این صفحه نمایش ها لذت ببرد.

من واقعاً نیاز نمی بینم که هیچ یک از شما را نصیحت کنم. خودتان راه بیفتید و بروید و برای مجهز کردن دفترکارتان به تکنولوژیهایی که نیاز است پول خرج کنید؛ چرا که در نهایت هر چه قدر هم برای راه اندازی دفترکار خود و راحتی تیم کاریتان راه بروید اصلاً اشتباه نیست. اگر هم به ایده نیاز دارید سایر دفاترکار استارتاپ ها در منطقه تان را بررسی کنید.

ترجمه و ویرایش : بهاره مالمیر – کارشناس فروش دنیته

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله های ویژه

مقاله های مرتبط

پروژه های ویژه

EY

 EY  : ارنست و یانگ یک شرکت خدمات حرفه ای چند ملیتی است که مقر آن در لندن، انگلستان است. EY یکی از بزرگترین شرکت های خدمات حرفه ای حسابداری در جهان است .  یکی چهار از شرکت  بزرگ در زمینه حسابداری است .   طراحی: پروژه EY با میزهای اداری سریN و دیوایدرهای پارچه ایی ...

اتاق بازرگانی ایران و آلمان

اتاق بازرگانی ایران و آلمان: قوی ترین اتاق بازرگانی در ایران شناخته می شود و تنها اتاق بازرگانی اروپایی مستقل در ایران می باشد.این اتاق موسسه ای مهم در روابط تجاری بین دو کشور ایران و آلمان می باشد.   طراحی: در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی،از میزهای اداری ساده و مقاوم با بالاترین کیفیت و ...

محصولات مرتبط

رفتن به بالا