از اولین نفراتی باشید که پیشنهادهای ویژه ما را دریافت می کنید.

X

دنج محصول جدید دنیته راه حلی نو برای کار و ملاقات در رویدادها و محیط های شلوغ

X
طراحی-محل-دفتر-کار7

آیا نحوه طراحی (چیدمان) محل کار، واقعاً بر رفتار انسان تاثیر می گذارد؟

نگاهی داریم بر شرایط کاری که در آن طراحی و نحوه چیدمان قابل تغییر است و اینکه آیا این تغییرات، در واقع می تواند باعث بهبود بهزیستی(تندرستی)، بهره وری، خلاقیت و موارد مشابه گردد. در زمان های اخیر، طرح بندی های دفتر کار از مدل قدیمی اطاقک های واگذار شده شخصی فاصله گرفته و به ...

۰۴ اسفند ۱۳۹۷

نگاهی داریم بر شرایط کاری که در آن طراحی و نحوه چیدمان قابل تغییر است و اینکه آیا این تغییرات، در واقع می تواند باعث بهبود بهزیستی(تندرستی)، بهره وری، خلاقیت و موارد مشابه گردد.

در زمان های اخیر، طرح بندی های دفتر کار از مدل قدیمی اطاقک های واگذار شده شخصی فاصله گرفته و به سوی فضایی بسیار باز و متنوع (با طرح بندی گوناگون) پیش رفته که این فضا ها بر اساس نیازهای ذهنی کارمندان طراحی شده است. باور و عقیده رایج بر این است که نه تنها محیط های کار بایستی به گونه ای طراحی گردند تا منعکس کننده چگونگی رفتار کارکنان باشند، بلکه در عوض می تواند نوع رفتار را نیز تحت تاثیر قرار دهد؛ اما آیا این واقعاً حقیقت دارد؟ جدای از همه، آیا آن چیزی بیش از یک نمای روباز و تا حدودی آجر کاری شده یا یک اختلاف زیبا در رنگ و نقاشی است که نحوه فکر کردن ما را تغییر می دهد؟ در این وبلاگ، قرار است نگاهی به برخی از شرایط کاری بیندازیم که در آن طراحی قابل تغییر است و اینکه آیا این تغییرات واقعاً می توانند رفاه، بهره وری، خلاقیت و غیره را بهبود بخشند.

زیست گرایی[۱]

داشتن یک محیط کاری بسیار طبیعی، با شاخص ها و ویژگی های سبز مانند مناظری از طبیعت و روشنایی روز، بهره وری را به طور قابل توجهی افزایش می دهد؛ مطلب مذکور طبق نظر محققان دانشگاه کارنگی ملون[۲] و انجمن راکی مانتین[۳] است. یک مبنای علمی محکم برای این امر وجود دارد: نور طبیعی به طور خاص به ما کمک می کند تا آهنگ موزون یا ریتم شبانه روزی خود را حفظ کنیم که به نوبه خود استرس را کاهش می دهد.

به علاوه، کیفیت هوای خوب (که گیاهان در دفتر کار و پنجره های باز محل کار می توانند به بهبود آن کمک کنند) در  کاهش بیماری تنفسی، آسم، آلرژی و شبیه آن تاثیر دارد. یک برآورد حاکی از آن است که بهبود کیفیت هوا، روشنایی و دمای محیطی در محیط های کاری ایالات متحده می تواند منجر به افزایش بهره وری به میزان ۲۳۵ میلیارد دلار شود.

طراحی دفتر کار

 

ارگونومی[۴]

آسودگی فیزیکی نیز تاثیر مثبت و روشنی دارد. تحقیق اخیر صورت گرفته توسط شرکت طراحی و معماری HOK[۵] نشان داد که ۸۲ % از کارمندان در صنایع مختلف ناراحتی و رنج را تجربه می کنند: اکثرا به طور معمول درد ناحیه گردن، پشت و شانه، به علت نشستن برای مدت طولانی و وضعیت نامناسب است. طبق دیدگاه  مرکز دانشگاهی جراحان ارتوپدی آمریکا[۶]، مجموع هزینه حقوق از دست رفته و هزینه درمان های مربوط به این عوارض در سال ۲۰۰۴ برابر با ۸۴۹ میلیارد دلار یا ۷.۷ درصد از تولید ناخالص داخلی بود؛ این هزینه ها بدون حتی در نظر گرفتن ضرر بهره وری می باشد.

بنابراین، ساختمانی که شرایط خوشایندی را فراهم می کند، قطعا می تواند به کارمندان کمک کند که در جهت تولید و بهره زایی کار کنند. اما گفتن اینکه طراحی می تواند حالات و نگرش های ما را تغییر دهد، سخت است.

طراحی دفتر محل کار 2

فضای محل کار

آزمایش اخیر در دانشکده مدیریت کارلسون در دانشگاه مینه سوتا[۷] نشان داد که چگونه ارتفاع سقف بر رفتار انسانی تاثیر می گذارد و مشخص شد که سقف پایین تر به ما کمک می کند تا تمرکز کنیم، در حالی که سقف بالاتر به ما کمک می کند تا بیشتر به صورت تخیلی و در مقیاس بزرگ تر فکر کنیم. با این حال، چیزی که نمی توانیم از آن مطمئن باشیم، این است که این مقدار چقدر تاثیر دارد. علاوه بر این، هر دوی این نوع تفکر برای شرکت های مدرن و امروزی مهم هستند؛ بنابراین سقف دفتر کار تا چه حد باید بلند باشد؟

طراحی محل دفتر کار
به همین نحو، سر و صدای (شلوغی و نویز) محیطی به برخی از کارها کمک می کند و مانع دیگر وظایف می شود: موسیقی یا وقفه های صوتی می تواند به تحریک و تهییج کارمندان برای انجام وظایف ساده کمک کند، اما حواس کسانی که سعی می کنند بر روی موضوعات پیچیده تر تمرکز کنند، را پرت می کند. بنابراین نویز و سر و صدا می تواند بهره وری را بسته به شرایط، افزایش و کاهش دهد. همانطور که می توان متوجه شد، طراحی یک محیط کار ایده آل یک فرآیند گیج کننده است!

رنگ

در اینجا معما و مسئله پیچیده دیگری وجود دارد: فرض بر این است که رنگ های روشن بر تمرکز و دقت (در انجام کار) کمک کنند. رنگ آبی آرامش بخش است، رنگ قرمز احساسات و انرژی را افزایش می دهد، رنگ نارنجی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود، رنگ زرد ما را با ذکاوت و هوشیار می سازد، رنگ صورتی به احساسات خشم و عصبانیت کمک می کند…

اما یک بار دیگر، مطمئن شدن از اینکه این تاثیرات چقدر قوی هستند، سخت است، به علاوه، تمام این ویژگی ها مفید هستند. پس دفتر کار ما چه رنگی باید باشد؟ یا اینکه آیا بایستی برای هر دیواری، رنگ های مختلفی انتخاب کنیم؟

طراحی محل دفتر کار 5

درجه حرارت

درجه حرارت مناسب برای دفاتر کار، ۶/۲۱ درجه سلسیوس در نظر گرفته شده است: تغییر° C 1 در هر جهت (کم شدن یا زیاد شدن) باعث افت ۱ یا ۲ درصد در عملکرد می شود. با این حال، مطلوب ترین درجه حرارت لزوما باعث بیشترین تولید نمی شود: به نظر می رسد درجه حرارت پایین، کمی باعث بهبود دقت کارکنان می شود و همچنین میزان گرفتن مرخصی استعلاجی (استراحت به واسطه بیماری) را کاهش می دهد.

طراحی محل کار
علاوه بر این، تحقیق اخیر که یک شرکت بیمه را در حین تغییر ساختمان اداری خود بررسی و پی گیری می کرد، دریافت که سپردن کنترل بر دما به کارکنان در مناطق کاری آنها، منجر به افزایش بهره وری ۸/۲ درصد می شود؛ یکی از بهترین روش ها برای افزایش بهره وری، دادن کنترل بیشتر به کارکنان بر روی محیط کار خودشان است.

به طور کلی، اگر افراد بتوانند انتخاب کنند که در کجای دفتر هر روز دوست دارند کار کنند و اگر تا حدودی بر سطوح نویز و سر و صدا، کنترل داشته باشند، خوشحال تر می شوند. داشتن اختیار و توانایی فقط برای ایجاد تغییرات کوچک، مانند روشن کردن یک چراغ مطالعه رومیزی یا یک پنکه، باعث ایجاد رضایت می شود. در حقیقت، داشتن احساس کنترل، خیلی راحت یک تفاوت بزرگ ایجاد می کند. بر اساس دیدگاه روانشناس محیط زیست، سالی آگوستین[۸]،” وقتی بر آنچه در یک مکان برای ما اتفاق می افتد، احساس کنترل نکنیم، مضطرب، دلسرد و نا امید می شویم. در اینجا، احساس کنترل داشتن عامل کلیدی است؛ نیازی نداریم که عملا کنترل را به کار ببریم تا مزایای روانی حاصل کنیم.”

طراحی محل دفتر کار

بنابراین در محل کار امروزه، که در آن همه جور افراد به روش های مختلفی کار می کنند، بهترین راه برای طراحان در کمک نمودن به شیوه های حمایتی مناسب، این است که برای کارمندان دامنه ای از فضای کاری ایجاد نمایند تا آنها از آن انتخاب نمایند و تا حد ممکن، کنترل زیادی روی شرایط محل کار خویش داشته باشند. در حالی که طراحی، قطعا می تواند به تغییر رفتار کارکنان کمک کند، به منظور ایجاد تغییرات بزرگ در فرهنگ شرکت، باید به عنوان بخشی از یک رویکرد بزرگتر و چند وجهی استفاده شود.

 


 

[۱] – Biophilia : عشق به زندگی و طبیعت

[۲] – Carnegie Mellon University

[۳] – Rocky Mountain Institute

[۴] – Ergonomics : (علم تلفیق کار و شرایط کار با ویژگیها و نیازهای انسانی) کار پژوهی

[۵] – design and architecture firm HOK

[۶] – American Academy of Orthopaedic Surgeons

[۷] – University of Minnesota’s Carlson School of Management

[۸] -Sally Augustin

نویسنده:گروه IT دنیته ۹۷/۱۲/۰۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله های ویژه

مقاله های مرتبط

پروژه های ویژه

EY

 EY  : ارنست و یانگ یک شرکت خدمات حرفه ای چند ملیتی است که مقر آن در لندن، انگلستان است. EY یکی از بزرگترین شرکت های خدمات حرفه ای حسابداری در جهان است .  یکی چهار از شرکت  بزرگ در زمینه حسابداری است .   طراحی: پروژه EY با میزهای اداری سریN و دیوایدرهای پارچه ایی ...

اتاق بازرگانی ایران و آلمان

اتاق بازرگانی ایران و آلمان: قوی ترین اتاق بازرگانی در ایران شناخته می شود و تنها اتاق بازرگانی اروپایی مستقل در ایران می باشد.این اتاق موسسه ای مهم در روابط تجاری بین دو کشور ایران و آلمان می باشد.   طراحی: در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی،از میزهای اداری ساده و مقاوم با بالاترین کیفیت و ...

محصولات مرتبط

رفتن به بالا