از اولین نفراتی باشید که پیشنهادهای ویژه ما را دریافت می کنید.

X

دنج محصول جدید دنیته راه حلی نو برای کار و ملاقات در رویدادها و محیط های شلوغ

X
فضای-اداری

نقش فضای اداری در ایجاد نوآوری چیست و آیا واقعا فضای اداری نقشی دارد؟

پروسه انجام کار در دفتر: اگر نوآوری می خواهید… محیط کار مناسب ایجاد کنید اگر نوآوری می خواهید، باید تعامل داشته باشید. اگر بهره وری می خواهید ، پس باید افرادی در خانه کار کنند. “این یک نظر بسیار معروف است که  جان سولیوان، استاد مدیریت در دانشگاه سانفرانسیسکو بیان کرده است، که از تصمیم ...

۱۶ دی ۱۳۹۷

فضای اداری
پروسه انجام کار در دفتر: اگر نوآوری می خواهید… محیط کار مناسب ایجاد کنید

اگر نوآوری می خواهید، باید تعامل داشته باشید. اگر بهره وری می خواهید ، پس باید افرادی در خانه کار کنند.

“این یک نظر بسیار معروف است که  جان سولیوان، استاد مدیریت در دانشگاه سانفرانسیسکو بیان کرده است، که از تصمیم یاهو مبتنی بر امکان کار خارج از دفتر برای تقویت رویکرد نوآورانه این شرکت پشتیبانی کرد.”

امروزه نوآوری بسیار مطلوب است، زیرا به معنی پیشرفت است و به شرکت های معاصر برای ایجاد مزیت رقابتی خود کمک می کند.

پیتر دراکر یک بار گفت: “سازمانی که نوآوری ندارد  ناگزیر زوال می یابد و سقوط می کند.”

سرعت رشد سریع پیشرفت شرکت ها را وادار به تمرکز بر کیفیت و مدرنیته فزاینده می کند  و به همین دلیل نقش نوآوری در شکل گیری اقتصاد مدرن اخیرا تبدیل به یک جنبه کلیدی تبدیل شده است. با این حال، نوآوری نباید به عنوان چیزی بزرگ یا حتی غیرقابل دسترسی تلقی شود.

به دیگر سخن، نوآوری به معنی تسهیل، بهبود و تغییر چیزها در حوزه های مختلف مرتبط با عملکرد یک شرکت است.

سوالی که باید پرسید این است: چگونه می توان نوآوری را در یک شرکت تعیین کرد و چه عواملی باید در نظر گرفته شود؟

 

 

ایده

اگرشما ایده ای دارید و من ایده ای دارم…

جرج برنارد شاو، نویسنده و نمایشنامه نویس ایرلندی، یک بار اظهار کرد: “اگر شما یک سیب داشته باشید و من یک سیب داشته باشم و این سیب ها را عوض کنیم، پس شما و من هنوز یک سیب داریم. اما اگر شما یک ایده داشته باشید و من هم یک ایده داشته باشم و این ایده ها را مبادله کنیم، سپس هر یک از ما دو ایده داریم. ”

تعاملات بین کارکنان بسیار ارزشمندتر از گذشته است. تعامل، که قبلا فقط به عنوان جلسات برنامه ریزی شده در اتاق های جلسه شناخته میشد، تا ۷۰ درصد به تعاملات در فضای اداری مربوط است. جلسات خودجوش، به نام “برخورد”، به ویژه ارزشمند هستند. این ها همه ارتباط مستقیم و ناگهانی بین همکاران است. این برخوردها ممکن است به هنکام  نوشیدن یک فنجان قهوه، در یک وعده غذایی، در اتاق نشیمن  و یا جلسه، در پله ها و یا به سادگی در هر نقطه اتفاق بیفتند. این گفتگوهای متعدد و بدون برنامه ریزی و کوتاه، کارکنان را قادر به تبادل نظرات و اشتراک گذاری ایده ها می کند. این گفت وگوها نه تنها کارآیی کارکنان را افزایش می دهند، بلکه باعث ایجاد ایده های ابتکاری می شوند. تمامی اتفاقات مثبت، امکان پیوستن به یک بحث و بیان دیدگاه  خود نسبت به پروژه یک فرد دیگر، دریافت مشاوره از یک همکار که با حوزه متفاوتی سروکار دارد،  همه این شرایط زمانی که کارکنان ایده ها را به اشتراک می گذارند و الهام بخش یکدیگر هستند برای آنها سودمند است .

اما آیا نوآوری واقعا به معنی مبادله ایده ها است؟ بله، بدین معنیست .

همکاری میان رشته های مختلف، روند ایجاد ایده های جدید با یکدیگر و برخورد دیدگاه های مختلف، چیزهایی هستند که باعث نوآوری می شوند.

نایجل اسلند ، دانشمند، یکی از بنیانگذاران WCO (سازمان مشاوره محل کار) و شخصیت برجسته در زمینه فضای کاری، تأثیرات تعاملات را در روند ایجاد نوآوری مورد تجزیه و تحلیل قرار داد. به گفته وی، تعاملات کلیدی هستند. با ترکیب همکاری ، تبادل دانش و بازتاب و بینش کارکنان، می توان ایده های جدیدی یافت که فراتر از دانش موجود باشد.

نوآوری نیاز به تعامل و فضای خاص دارد

فرهنگ داخلی که موجب تعاملات و روند تولید ایده ها می شود، الزام اولیه نوآوری است. یکی دیگر از جنبه های کلیدی فضایی است که در آن ایده های جدید به وجود می آیند. تجزیه و تحلیل شیوه کار فعلی نشان می دهد که کارکنان ۴۵٪ از وقت کار خود را در صندلی هایی که نشسته اند تلف می کنند . این بدان معنی است که مردم بیش از نیمی از زمان کار خود را بیشتر پویا هستند و در محل های مختلف دفتر و یا حتی در خارج از آن کار می کنند. به نظر خوب می رسد. همانطور که تحقیق نشان می دهد، تعداد بیشتری از ایده ها زمانی  ساخته می شود که از میز دور می شوند – ۷۹٪ آنها در نتیجه تعاملات بین کارکنان در دفتر ایجاد می شود. برای اطمینان از این که تعاملات موثر هستند، باید مناطق اداری تعبیه شود که مبادله ایده ها و نظرات را تسهیل کنند، زیرا یک اتاق کنفرانس عادی دیگر کافی نیست.
هنگام طبقه بندی مناطق اداری در Nowy Styl Group، سبک های کارکنانمان را تجزیه و تحلیل کردیم و کارگاه های تخصصی بین رشته ای را سازماندهی کردیم که طی آن بر تمام فعالیت های کارکنان در فضای اداری متمرکز  شدیم.

یکی از نتایج کلیدی که از تجزیه و تحلیل های استخراج کردیم این است، فرایند ارتباطات در دفتر بر مبنای اشکال مختلف تعامل متنوع است؛ به همین دلیل نیازهای مربوط به ارایش فضای اداری بسیار متنوع است. فضاهای غیر رسمی، مکان هایی برای برگزاری جلسات مشاوره ای سریع سرپایی، فضاهای طراحی شده برای کار در تیم های پروژه ای کوچک ، اتاق های بسته از انواع مختلف و صندلی های نرم (صندلی ها، پاف ها و مبل ها) فقط چند نمونه از راه حل هایی است که می توانیم در دفتر برای تسهیل ارتباط بین کارکنان پیاده سازی کنیم.

فرایند ارتباطی در دفتر بر مبنای اشکال مختلف تعامل است

فضافعالیتعملکرد منطقه
اتاق های کوچک، متوسط، بزرگ جلسه
اتاق افکار بکر ناگهانی
اتاق جلسه خلاقانه
اتاق کار پروژه
مبل ها، صندلی ها، پاف ها
فضا برای جلسات ایستاده
سالن نمایش، آمفی تئاتر
اتاق علامت گذاری
اتاق تلویزیون / ویدئو
اتاق آموزش
اتاق کنفرانس
اتاق انتظار
جلسات گروهی ۲-۳ نفرهجلسات کوچک
ویدئو کنفرانسچند رسانه ای
بحث سریعبحث
کار پروژه گروهیپروژه گروهی
افکار بکر ناگهانی
جلسات خلاقانه
کار خلاق گروهی
جلسات با مشتریان، ملاقات های داخلی، سخنرانی ها، جلسات وضعیتجلسات رسمی
منتظر ملاقاتانتظار
جلسات آموزشی، کارگاه های آموزشیآموزش
جلسات بزرگکنفرانس

در ایجاد مکان های ملاقات موثر،چه چیزی مهم است؟

دو محقق – فایارد و ویکز ادعا می کنند که رفتار شرکت کنندگان در یک نشست نه تنها تحت تاثیر عوامل تعیین کننده اجتماعی، بلکه عوامل فیزیکی مرتبط با فضا است. آنها مجموعه ای از ویژگی های فضایی را تعیین کرده اند که ارتباطات غیررسمی را آسان می کند. مکان هایی که برای تعاملات طراحی شده اند باید در نزدیکی فضا های کاری قرار داشته باشند و افراد را به صورت طبیعی نزدیک سازند. این فضاها باید در دسترس، کاربردی و مجهز به لوازم مناسب باشند. همچنین باید حریم خصوصی را تضمین کنند و شرکت باید اجازه دهد کارکنان از آنها استفاده کنند. به هنگام پرداختن به ایجاد مکان برای ارتباطات سبک کار شرکت نیز مهم است. تجزیه و تحلیل دقیق انواع جلسات برای کارکنان و نحوه انجام وظایف آنها در طراحی و ارایش این مکان ها مفید خواهد بود.
دفتر حاضر عمدتا محل برگزاری جلسات است. سرعت فعلی توسعه تکنولوژی به ما اجازه می دهد که از هر جایی کار کنیم. با این حال، ما هنوز به دفتر می آیم تا با همکارانمان ملاقات کنیم و با هم دیگر کار کنیم. با استفاده از این جنبه و از طریق آرایش مناسب فضایی ارزشمند است که کارمندان را تشویق کنیم تا افکار خود را به طور موثر مبادله کنند. این امر روند ایجاد نوآوری را برای شرکت هایی که مایل به توسعه هستند، تسهیل می بخشد. مکان های ملاقات که متنوع و منظم هستند، قطعا از تیم ها در انجام وظایف روزمره خود پشتیبانی می کند و شخصیت نوآورانه آن ها را تحریک می کنند.
دفتر حاضر عمدتا محل برگزاری جلسات است.

 

 

جلسات

نویسنده:گروه IT شرکت دنیته ۹۷/۱۰/۱۶

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله های ویژه

مقاله های مرتبط

پروژه های ویژه

EY

 EY  : ارنست و یانگ یک شرکت خدمات حرفه ای چند ملیتی است که مقر آن در لندن، انگلستان است. EY یکی از بزرگترین شرکت های خدمات حرفه ای حسابداری در جهان است .  یکی چهار از شرکت  بزرگ در زمینه حسابداری است .   طراحی: پروژه EY با میزهای اداری سریN و دیوایدرهای پارچه ایی ...

اتاق بازرگانی ایران و آلمان

اتاق بازرگانی ایران و آلمان: قوی ترین اتاق بازرگانی در ایران شناخته می شود و تنها اتاق بازرگانی اروپایی مستقل در ایران می باشد.این اتاق موسسه ای مهم در روابط تجاری بین دو کشور ایران و آلمان می باشد.   طراحی: در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی،از میزهای اداری ساده و مقاوم با بالاترین کیفیت و ...

محصولات مرتبط

رفتن به بالا