از اولین نفراتی باشید که پیشنهادهای ویژه ما را دریافت می کنید.

X

دنج محصول جدید دنیته راه حلی نو برای کار و ملاقات در رویدادها و محیط های شلوغ

X
فضای اداری

طراحی مجدد فضای اداری و ۵ موقعیتی که نشان می‌دهد دفتر شما باید سریع به روز شود

طراحی مجدد فضای اداری و ۵ موقعیتی که نشان می‌دهد دفتر شما باید سریع به روز شود طراحی مجدد فضای اداری گاهی بسیار لازم است . فضای یک دفتر حرفه‌ای می‌تواند مشتریان و کارکنان را تحت‌تأثیر قرار دهد . از سوی دیگر، دفتری که طراحی ارگونومیک شده است نیز می‌تواند فضایی ایجاد کند که در ...

۰۷ شهریور ۱۳۹۷

طراحی مجدد فضای اداری و ۵ موقعیتی که نشان می‌دهد دفتر شما باید سریع به روز شود

طراحی مجدد فضای اداری گاهی بسیار لازم است . فضای یک دفتر حرفه‌ای می‌تواند مشتریان و کارکنان را تحت‌تأثیر قرار دهد . از سوی دیگر، دفتری که طراحی ارگونومیک شده است نیز می‌تواند فضایی ایجاد کند که در آن راحتی احساس شود و بهره‌وری افزایش پیدا کند . با وجود این، تصمیم‌گیری برای تغییر از یک حالت به حالت دیگر ممکن است سخت باشد و طراحی مجدد فضای اداری را به یک چالش تبدیل کند . یک شرکت باید از بزرگ‌ترین نیازهای خود و فرصت‌هایی که می‌توانند به وجود آیند، ارزیابی دقیقی داشته باشد . در این مطلب ۵ موقعیتی را بررسی می‌کنیم که شرکت‌ها می‌توانند با ارتقاء و به‌روزرسانی طراحی فضای اداری خود از آن‌ها بهره ببرند .

 

۱- انتقال مکان؛ فرصتی مناسب برای طراحی

یک شرکت یا هرنوع کسب‌وکاری به دلایل متعددی ممکن است مکان خود را تغییر دهد . سه دلیل منطقی این کار می‌تواند کسب درآمد بیشتر، دستیابی به بازارهای جدیدتر، یا حل مسائل مربوط به نیروی کار باشد . انتقال به یک مکان جدید صرف نظر از این که به چه دلیلی این کار را انجام می‌دهید، می‌تواند بزرگ‌ترین فرصت را برای دستیابی به یک طراحی جدید و موثرتر را برای شما به وجود آورد.

چنین موقعیتی، فرصتی عالی است تا تغییراتی بزرگ را با طراحی مجدد فضای اداری محقق کنید . از سفارش مبلمان اداری مدرن تا رنگ‌آمیزی دیوارها در این شرایط امکان‌پذیر می‌شود . برای مثال، می‌توانید از میزهای ارتفاع متغیر یا میز با قابلیت تنظیم ارتفاع بهره ببرید . با این میزها کارکنان در حالت ایستاده هم قادر به انجام کار هستند و خطر کم تحرکی سلامتی آن‌ها را تهدید نمی‌کند. همچنین، در طراحی جدید می‌توانید از وجود نور کافی برای ایجاد یک فضای کاری ایده‌آل مطمئن شوید.

 

۲- طراحی تاریخ گذشته و نیاز به طراحی مجدد

دفتری با دیوارهایی به رنگ بژ، میزهای متعلق به دهه‌های گذشته و صندلی‌های که بعضی چرخ‌هایشان شکسته و گم شده است را تصور کنید. پیامی که از این دفتر دریافت می‌کنیم، این است که ایده‌های شرکت نیز تاریخ گذشته است . کارکنان دوست دارند برای یک شرکت پیشرو کار کنند. این در حالی است که یک دفتر قدیمی احساسی متضاد آن را برای آن‌ها به وجود می‌آورد . علاوه بر این، شما تمایل دارید که فضایی برای مشتریان دعوت شده خود ایجاد کنید که احساس راحتی به آن‌ها القا کند. افزودن المان‌های مدرنی نظیر مبلمان اداری با طراحی ارگونومیک و دکوراسیون اداری مدرن دفتر می‌تواند فضا را جذاب‌تر کند و روحیه‌ کارکنان را بالا ببرد .

 

۳- تغییرات فرهنگی برای دستیابی به فضایی موثر تر

گاهی اوقات تغییرات فرهنگی به صورتی تدریجی رخ می‌دهند . گاهی نیز کارفرمایان تصمیم می‌گیرند برای آسودگی کارکنان و ایجاد احساس رضایت خاطر بیشتر از تصویر یک برند تغییراتی را انجام دهند . به هر حال، فضای دفتری را باید به عنوان راهی برای پرورش فرهنگ یک شرکت در نظر گرفت . معمولا برای دستیابی به چنین هدفی، طراحی یک فضای موثر و کارا برای همکاری افراد مورد نیاز است . به عبارت دیگر، باید فضاسازی به نحوی باشد که گروه‌های کاری بتوانند با هم همکاری داشته باشند و ارتباط برقرار کنند . اتاق‌های بازی یا بخش‌های ویژه استراحت برای چنین منظوری عالی هستند .

 

۴- رشد فضای اداری و نیاز به طراحی مجدد فضای اداری

هدف هر کسب‌وکاری این است که رشد پیدا کند . با این حال بسیاری از شرکت‌ها برنامه‌ای برای رسیدن به چنین هدفی در آینده ندارند . به عبارتی دیگر، ممکن است آن‌ها فضای اداری مناسب برای در اختیار داشتن تعداد کارکنان بیشتر، تجهیزات بهتر، یا ایجاد فضایی بهتر برای همکاری را ندارند. فقدان این برنامه‌ریزی می‌تواند پتانسیل شرکت برای دستیابی به موفقیت را هدر دهد. خوشبختانه می‌توان با کمی دقت در طراحی فضای اداری به حداکثر فضای ممکن دست یافت.

در تلاش برای این کار، بسیار مهم است که جریان رفت‌وآمد، کنترل حجم آن و همچنین انعطاف‌پذیری برای آینده را در نظر داشته باشید. برای مثال، کارفرمایانی که می‌خواهند با کارکنان خود همکاری داشته باشند، باید به راحتی بتوانند به میز آن کارمند دسترسی داشته باشند. مشخص بودن مسیرهای تردد در میان مبلمان اداری بسیار اهمیت دارد. همچنین، فضاهای “همکاری” نظیر یک بخش تجهیز شده با مبلمان‌های راحتی و میزهای کوچک باید به اندازه کافی از بخش‌های کاری فاصله داشته باشند تا مکالمات افراد باعث حواس‌پرتی و عدم تمرکز دیگران نشود.

دکوراسیون اداری مدرن

در نهایت باید گفت که بخشی از دفتر کار را برای تطبیق‌پذیری با رشد در آینده در نظر داشته باشید. این بخش می‌تواند همان‌جایی باشد که در حال‌حاضر برای همکاری گروه‌ها در نظر گرفته شده است که در آینده به فضای اداری شرکت اضافه می‌شود.

 

 

۵- فضای بلااستفاده

در برخی شرکت‌ها وضعیتی متضاد با حالت فوق برقرار است. کارفرمایان به دفتر خود نگاه می‌کنند و بخش‌هایی را می‌بینند که خالی است یا برای هدفی که ساخته شده‌اند، مورد استفاده قرار نمی‌گیرند. این فرصتی برای طراحی مجدد فضای اداری است، زیرا فضاهای بلااستفاده نه تنها باعث افزایش بهره‌وری نمی‌شوند، بلکه هزینه‌ها را هم به حداکثر می‌رسانند. به طور کلی، بخش‌های رها شده و بلااستفاده به معنی هدر دادن پولی است که سازمان برای فضای اداری خود هزینه می‌کند.

به خاطر داشته باشید که طراحی مجدد فضای اداری تنها محدود به بخش‌های خالی مانده نمی‌شود. این بازطراحی می‌تواند به معنی گسترش بخش‌های دیگر نیز باشد. برای مثال، شما می‌توانید از میزهای بزرگ‌تر برای کارمندان بهره ببرید که فضای بیشتری را در اختیار آنان قرار می‌دهد. وسایل غیرلازم را حذف کنید تا استرس کارکنان کاهش پیدا کند. این کار باعث می‌شود سطح سلامت کارکنان سازمان بالاتر رود.

نویسنده:گروه IT شرکت دنیته ۹۷/۰۶/۰۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله های ویژه

مقاله های مرتبط

پروژه های ویژه

EY

 EY  : ارنست و یانگ یک شرکت خدمات حرفه ای چند ملیتی است که مقر آن در لندن، انگلستان است. EY یکی از بزرگترین شرکت های خدمات حرفه ای حسابداری در جهان است .  یکی چهار از شرکت  بزرگ در زمینه حسابداری است .   طراحی: پروژه EY با میزهای اداری سریN و دیوایدرهای پارچه ایی ...

اتاق بازرگانی ایران و آلمان

اتاق بازرگانی ایران و آلمان: قوی ترین اتاق بازرگانی در ایران شناخته می شود و تنها اتاق بازرگانی اروپایی مستقل در ایران می باشد.این اتاق موسسه ای مهم در روابط تجاری بین دو کشور ایران و آلمان می باشد.   طراحی: در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی،از میزهای اداری ساده و مقاوم با بالاترین کیفیت و ...

محصولات مرتبط

رفتن به بالا