از اولین نفراتی باشید که پیشنهادهای ویژه ما را دریافت می کنید.

X

دنج محصول جدید دنیته راه حلی نو برای کار و ملاقات در رویدادها و محیط های شلوغ

X

چیدانه

طراحی دفتر کار Ernst & Young) EY) در تهران، یک دکوراسیون درجه یک!   طراحی دفتر کار Ernst & Young) EY)؛ تهران   ارنست و یانگ یک شرکت خدمات حرفه ای چند ملیتی است که توسط دفتر اصلی آن در لندن، انگلستان اداره می شود. EY یکی از بزرگترین شرکت های خدمات حرفه ای در ...

۰۳ بهمن ۱۳۹۷

طراحی دفتر کار Ernst & Young) EY) در تهران، یک دکوراسیون درجه یک!

ey

 

طراحی دفتر کار Ernst & Young) EY)؛ تهران

 

ارنست و یانگ یک شرکت خدمات حرفه ای چند ملیتی است که توسط دفتر اصلی آن در لندن، انگلستان اداره می شود. EY یکی از بزرگترین شرکت های خدمات حرفه ای در جهان است (شرکت هایی که در یک گروه به نام “Big Four” هستند) و به نوعی یکی از ۴ شرکت بزرگ جهان در زمینه خدمات حسابداری و مشاوره به شمار می آیند. این شرکت  ۲۵۰۰۰۰ کارمند در بیش از ۷۰۰ دفتر در ۱۵۰ کشور جهان دارد. خدماتی شامل حسابرسی مالی و مالیات، مشاوره مدیریت و مشاوره حقوقی جزو سرویس های این شرکت بزرگ است.

 

دفتر شرکت EY در تهران، توسط شرکت ایرانی persis consult که در زمینه معماری و اجرای دکوراسیون داخلی فعالیت دارد طراحی و اجرا شده و مبلمان اداری پروژه توسط شرکت دنیته که در زمینه تولید پارتیشن و مبلمان مدرن فعال است تامین شده است. نام persis در طراحی و اجرای دفاتر اغلب شرکت های خارجی که در ایران  فعال هستند و دفاتر مدرن و زیبای شهر تهران به چشم می‌خورد و محصولات برند دنیته نیز اغلب در طراحی open office ها و تجهییز دفتر استارتاپ ها به عنوان ابزاری برای اجرای طراحی های مدرن مورد استفاده قرار می گیرد. موقعیت دفتر در یکی از ساختمان های واقع در خیابان جردن شهر تهران می باشد، پلان دفتر به نوعی یک مستطیل کامل و کشیده است و ویژگی اصلی آن وجود پنجره هایی با نور فراوان در تمام طول این دفتر است.

ey

بخش ورودی که با استفاده از سنگ مرمر سفید کلکته کف پوش شده و یک کانتر با سنگ مرمر سیاه و رگه های بزرگ، شکوه خاصی را در لحظه ورود به چشم میاورد و به نوعی می توان گفت به نظر وزنی، سنگین ترین بخش طراحی دکوراسیون این محیط است (به دلیل اینکه بخش های دیگر دارای طراحی مدرن تر  و آرام تری هستند).

بخش فضای کارگروهی دفتر EY که عمده محیط اصلی شرکت را به خود اختصاص داده، قسمت کار پرسنل اداری است و شرکت طراح با الهام از رنگ هایی که جزو هویت برند EY  هستند، کار طراحی مبلمان اداری را انجام داده است؛ استفاده از میز گروهی که با ترکیب رنگ سازمانی (زرد و طوسی) در بخش جداکننده های میزها طراحی شده در فضای عمومی شرکت کاملا به چشم می آید. ویژگی اصلی این  میزها جداکننده های پارچه ای، آکوستیک بودن و جاذب صدا بودن است تا از پخش شدن و تشدید صدا ها در محیط باز و بزرگ این بخش جلوگیری کند. نور مستقیم این بخش برای مواقعی که نور روز پاسخ نیاز کارکنان را تامین نکند با استفاده از نورهای خطی و آویز تامین شده است و البته که این نورهای معلق به یکی از اجزاء و نمادهای این سبک از طراحی دکوراسیون تبدیل شده اند. در طراحی دفتر کار شرکت EY، طراح تمام تلاش خود را به کار گرفته است تا با ساخت یک محیط باز (طراحی یک OPEN OFFICE)، محیط دفتر را برای کار گروهی ایده‌آل سازد.  مبلمان اداری استفاده شده در این پروژه به صورت تماما سفارشی (از نظر سایز، رنگ، ساختار) توسط مجموعه دنیته و به سفارش پرسیس تولید شده است.

ey

با توجه به ماهیت کار شرکت EY  که ارائه خدمات مشاوره ای است، وجود اتاق های جلسه مناسب و کاربردی برای برگزاری جلسات کاری کاملا جدی و اساسی بوده و به همین دلیل این محل در معماری کلی پروژه، اولین بخش پس از ورود به دفتر است و دو اتاق جلسه بزرگ و کوچک در دو سمت ورودی قرار گرفته اند. اتاق های جلسه ای با دکوراسیون مدرن، کاملا ساده و کاربردی به همراه تاکید بر رنگ سفید در تمام بخش ها با هدف ارائه نهایت شفافیت و وضوح طراحی شده اند.

ey

یکی از بخش های جذاب و کابردی طراحی داخلی دفتر EY، بخش استراحت و بازیابی است مکانی برای نوشیدن یک فنجان قهوه یا یک گپ غیر کاری با همکاران و حتی مشاهده شبکه های خبری (به وسیله تلویزیون بزرگ این بخش) که در بدنه اصلی فضا قرار دارد و با استفاده از ترکیب رنگهای آرام، میز و صندلی های مدرن و مینیمال و کفپوش چوبی در کنار دیواری طوسی آبی که با لوگوی EY روشن شده است حس زنده و پویایی را برای کارمندان بوجود آورده است.

اجرای سقف اکسپوز در قسمت کافه و به نمایش گذاشتن تاسیسات اجرایی، حسی منحصر بفرد و مدرن را القا می نماید و همچنین باعث استفاده بهینه از فضا شده است که این امر دست طراح را برای استفاده از چراغ های دکوراتیو و آویز از سقف و قرار دادن تعداد بیشتری صندلی باز کرده است.

ایجاد اتاق های سکوت چهار نفره و اتاق های تلفن تمام آکوستیک، راه حل هایی است برای انجام کارهایی که نیاز بیشتری به تمرکز دارند و بخشی از پیش فرض های دفاتر اداری با پلان باز هستند که البته طراح در فضایی کوچک و به شکلی بسیار هوشمندانه از آنها بهره برده است. وجود این بخش از دفتر (اتاق های سکوت) جزو الزامات طراحی دکوراسیون مدرن در سایر کشورهاست و استفاده از آن در ایران هم رو به افزایش است.

در گوشه ای از پلان که تقریبا فضای مرده به حساب می آید طراح فضایی به نام (منطقه پاف) خلق کرده است که برای کارهای با میزان تمرکز کمتر و راحت تر است و در انتهای شمالی پلان محلی برای جلسه های غیر خصوصی  با دیزاین بسیار مدرن در نظر گرفته شده است.

در نهایت و با توجه به نیاز کارفرما، لاکر باکس هایی در سه گوشه پلان وجود دارد که کارمندان از آن برای نگهداری وسایل شخصی استفاده میکنند و هریک با قفل های لمسی محفوظ شده اند. همچنین اتاق کپی، آرشیو و بایگانی از فضاهای دیگر این دفتر کار ۵۰۰ متری است که از اتصال ۴ واحد مجزا بوجود آمده است.

دنیته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله های ویژه

مقاله های مرتبط

پروژه های ویژه

EY

 EY  : ارنست و یانگ یک شرکت خدمات حرفه ای چند ملیتی است که مقر آن در لندن، انگلستان است. EY یکی از بزرگترین شرکت های خدمات حرفه ای حسابداری در جهان است .  یکی چهار از شرکت  بزرگ در زمینه حسابداری است .   طراحی: پروژه EY با میزهای اداری سریN و دیوایدرهای پارچه ایی ...

اتاق بازرگانی ایران و آلمان

اتاق بازرگانی ایران و آلمان: قوی ترین اتاق بازرگانی در ایران شناخته می شود و تنها اتاق بازرگانی اروپایی مستقل در ایران می باشد.این اتاق موسسه ای مهم در روابط تجاری بین دو کشور ایران و آلمان می باشد.   طراحی: در سالن اجتماعات اتاق بازرگانی،از میزهای اداری ساده و مقاوم با بالاترین کیفیت و ...

محصولات مرتبط

رفتن به بالا