میز اداری و انواع آن

علی­رغم پیشرفت روزافزون تکنولوژی در محل کار، میزها همچنان بخشی از زندگی کاری روزانه هر کارمند اداری محسوب می­شوند. میز همان جائی است که رایانه ­تان روی آن قرار دارد، همان جائی که اسناد کاری را نگه داری میکنید و زمانی که پشت آن می­نشینید، میزتان خانه ­تان می­شود.

آیا دوست دارید این خانه ی محل کارتان را خودتان طراحی کنید یا مجبورید پشت یک میز قدیمی در گوشه ای از دفتر محل کارتان بنشینید، انتخاب های زیادی وجود دارد و تصمیم گیری در این رابطه می تواند دشوار باشد. این نوشتار راهنمای جامعی در مورد میزهای اداری است که به گونه ای طراحی شده است تا درک کاملی از محل شروع جستجو به شما ارائه کند.

چه مدل میزی باید بخرم؟

گزینه های پیش رو می توانند زیاد باشند. سعی کنید میزهای معمول را با یکدیگر مقایسه کرده و نقاط ضعف هر کدام را بررسی کنید تا متوجه شوید بهترین انتخاب برای شما و سبک کاری تان کدام می تواند باشد.

مدل میز مدیریت همکاران سیستم

میزهای مدیریتی:

معمولاً مخصوص دفاتر بزرگ با فضای کافی هستند. این میزهای بزرگ تقریباً همیشه دارای طراحی با مدل پایه­ های متفاوت بوده که مجهز به کشوئی برای نگهداری اسناد و جعبه­ های کاغذی و لوازم اداری نیز هستند. میزهای مدیریت در مدل های مختلف تولید می شوند،میز مدیریت FIT-M ،میز ONE،میز KAPER K4,KAPPER K6  از میز های مدیریتی دنیته می باشند .ما میتوانیم هر نوع میز مدیریتی طبق طرح و نمونه شما تولید کنیم همچنین می توانید نمونه میز های مدریتی رو اینجا ببینید.

میز های کارشناسی:

اگر قصد دارید برای فضای اداری یا حتی منزلتان یک میز محکم، با‌دوام و کاربردی تهیه کنید، میز های کارشناسی بهترین انتخاب است.این میز در طول و عرض های مختلف تولید می شود و به‌خوبی در فضاهای کوچک نیز جا می‌گیرد. این مدل وزن نسبتاً زیادی ندارد و به سادگی قابل حمل و جابه‌جایی است از این مدل میز ها می توان به عنوان میز کامپیوتر یا میز تحریر استفاده کرد.

نمونه میز های کارشناسی رو اینجا ببینید.

میز کارشناسی سری a
میز کارشناسی n

میزهای کامپیوتر:

نسخه­ هایی از میزهای اجرایی هستند که به­ طور معمول شامل فضایی برای قرار دادن رایانه ­ها، و همچنین دارای کشوهایی برای پرونده­، و قابلیت مدیریت سیم­ های کامپیوتری هستند. میز کامپیوتر برای دفاتر خانگی و فضاهایی که چندان بزرگ نیستند، ایده ­آل هستند.

نمونه میزهای کامپیوتر را اینجا ببینید.

میز کنفرانس یا میز جلسه:

اتاق جلسات از مکان‌های مهم در اداره و شرکت است و برای چنین فضایی باید میز بسیار مناسبی انتخاب کرد تا به‌خوبی با محیط هماهنگ شود. میز جلسه دنیته، انتخابی سنجیده برای محل کارتان است.این میز در ابعاد مختلف می باشد و به‌راحتی در اتاق‌های کوچک نیز جای می‌گیرد.

به یک میز کنفرانس جدید نیاز دارید ، اما در مورد اندازه مطمئن نیستید؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است :

1-فضای کنفرانس خود را اندازه بگیرید.

2-تعیین تعداد افراد مورد نیاز برای نشستن.

3-اندازه اتاق و صندلی های مورد نیاز خود را با اندازه مناسب مطابقت دهید.

اندازه میز کنفرانس مهمترین گزینه ای است که باید به آن توجه کنید. این باید به اندازه اتاق مطابقت داشته باشد تا همه شرکت کنندگان بتوانند به راحتی بلند شوند ، بنشینند و در اطراف اتاق جلسات حرکت کنند. و بتوانید مبلمان اضافی را به اتاق اضافه کنید. یک اتاق کنفرانس فقط به یک میز کنفرانس و صندلی های همایش نیاز به مبلمان بیشتری دارد ، ممکن است شما بخواهید یک فضایی برای قفسه های کتاب ، یک فایل کشویی ، کمد یا موارد دیگر نیز بخواهید.

نمونه میزهای کنفرانس را اینجا ببینید.

میز کنفرانس دنیته
میز کارشناسی fit

میزهای کارشناسی FIT:

میز های کارشناسی fit دارای دو قسمت اتصال، یکی میز و یکی بخش برگشت هستند. قسمت اتصال میز معمولاً بزرگ تر است در حالی که بخش بازگشت آن معمولاً باریک و نوعی فضای کار اضافی است. میزهای L شکل در طیف وسیعی از سبک ها و اندازه ها تولید می شوند و تقریباً برای هر کسی که به فضای کاری بیش از قرار دادن تنها یک لپ تاپ نیاز دارد،انتخابی عالی هستند. البته باید این نکته را در مورد آن ها در نظر گرفته که، برخی میزهای L شکل دارای پشتیهای ناتمام هستند به نحوی که باید در یک گوشه قرار داده شوند، بنابراین اگر می خواهید آن ها را در وسط اتاق کار قرار دهید، باید اندازه محصول را دو برابر سفارش دهید.

میز کار گروهی:

دارای سطح کاری هستند که توسط دیوایدرهای تکه تکه احاطه شده اند. میزهای اتاقک شکل برای استفاده به عنوان ایستگاه های کاری کارمندان در یک شرکت متوسط یا بزرگ که در آن تعداد کارمندان زیاد وجود دارند، فوق العاده هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید کتابچه ی راهنمایشان را مطالعه کنید. مجموعه میز های کار گروهی یک طراحی تمیز را با ظاهری مدرن با قیمت مناسب در هم آمیخته است.

نمونه میز های کار گروهی را اینجا ببینید.

مدل میز های کار گروهی
میز ایستاده ارتفاع متغیر

میزهای ایستاده و قابل تنظیم:

به کاربران اجازه می دهند تا در طول روز هر طور که دوست دارد بنشیند یا بایستد. میزهای ایستاده ثابت باید دارای ترکیب های استاندارد و قابل تنظیم باشند. میزهای قابل تنظیم دارای سطح کاری هستند که می توانند از طریق مکانیسم برقی یا با مطالعه دفترچه راهنمایشان بالا و پائین آورده شوند.

نمونه میز های ایستاده رو اینجا ببینید.

میز اداری سری WOOTE:

میزهای اداری سری woote مناسب برای میز های کارشناسی،مدیریت،میز کار گروهی،میز جلسه می باشد،پایه های میز از جنس چوپ راش گرجستان است،سازه ها و استراکچر از جنس فلز و صفحه میز از جنس ام دی اف می باشد.

میز های اداری سری woote  در دو مدل طراحی شده اند:

مدل اول: صفحه تمام ام دی اف با لبه های صاف

مدل دوم: صفحه تمام ام دی اف با لبه ابزار خورده و رنگ پوششی پلی اورتان

نمونه میز های woote را اینجا ببینید.

میز کار گروهی woote
میز کاپر

میز اداری سری KAPER:

میزهای اداری سری kapp مناسب برای میز های کارشناسی،مدیریت که میتواند به همراه فایلینگ اداری و میز جلسه باشند.

این نوع میز اداری با دو ویژگی اصلی،اول قدرت و ایستایی که به دلیل استفاده از یک پروفیل فولادی با مقطع مربع و ابعاد بزرگ به چشم می آید و دوم تکیه بر تنوع رنگ.

نمونه میز های kaper رو اینجا ببینید.

میزی با چه اندازه­ای باید خریداری کنم؟

اندازه­ ی میزی که انتخاب می­کنید با توجه به اندازه دفتر کارتان و نوع فعالیتی که انجام می­دهید باید باشد. به مراحلی که در ادامه عنوان می­شود توجه کنید تا متوجه شوید میز مناسب برای شما و فضای کاری­تان کدام است.

دفتر کارتان را اندازه بگیرید تا مشخص شود چه میزی با چه اندازه ای برای این فضا مناسب است. هنگامی که فضای کارتان را اندازه می گیرید به این مسئله توجه کنید که از هر طرف میز حداقل 60 سانتی متر فضا برای رفت وآمد نیاز دارید.

درهای ورودی و پله ها را اندازه بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که میز برای انتقال به دفترتان با مشکلی روبه رو نمی شود. اگر درها یا راهروی باریکی دارید که امکان حرکت راحت در مسیر انتقال را نمی دهند، شاید تصمیم بگیرید میزی انتخاب کنید که خیلی بزرگ نباشد یا قابلیت جمع شدن (RTA) داشته باشد، چنین انتخاب هایی قطعاً متناسب خواهند بود.

 میز جدیدم از چه نوع موادی باید ساخته شود؟

انتخاب های زیادی در این زمینه وجود دارند! آنچه در ادامه عنوان می کنیم محبوب ترین گزینه ها برای ساخت میز هستند.

1-لمینت

لمینت گرچه ممکن است ورقه های ساخته شده ای به نظر برسد که دارای ذرات چوب واقعی است، اما در واقع نوعی تخته با یا بدون قطعات چوب است. میزهایی که دارای سطح لمینتی هستند، برای دفاتر پر رفت وآم گزینه ی بسیار ایده آلی محسوب می شوند زیرا ورقه هایشان به راحتی خراشیده نشده و آسیب نمی بینند و در عین حال به راحتی خم شده و به طور نگهداری و تمیزکردنشان آسان تر است. لمینت گزینه ی مقرون به صرفه ای نیز هست و با بودجه محدود می توان انتخابی عالی برای مشاغل مختلف داشت.

2-روکش چوب

روکش چوب برای کسانی که می خواهند میزی چوبی بدون پرداخت هزینه ی سنگین استفاده از چوب داشته باشند مناسب است. میزهایی با روکش چوب، پایه ای مشابه مبلمان لمینت دارند، اما در بالایشان لایه ی نازکی از چوب واقعی قرار دارد. تمیز کردن و محافظت از میزهایی با روکش چوب شاید سخت تر از میزهای لمینتی باشد، اما لایه ی روکش و ظاهری بسیار زیبا دارند که بسیاری از مطب ها خریدشان را ترجیح می دهند.

3- چوب خشک

همان طور که از نامش پیداشت میزهایی با چوب خشک از چوب های سخت و محکم و خشک ساخته می شوند. این میزهای زیبا از بالاترین کیفیت برخوردار بوده اما بسیار سنگین هستند و می توانند بسیار گران هم باشند.

4-فلز

اگرچه شاید گفته شود همه­ ی میزها فلزی هستند، اما اکثرشان دارای لایه­ های چوبی یا شیشه­ ای هستند و تنها چهارچوب­شان برای پایداری بیشتر فلزی ساخته می­شود. میزهای فلزی معمولاً از جنس استیل ساخته می­شوند، اگرچه این میزان استفاده از فلز می­تواند متفاوت باشد و میز ممکن است روکشی کرومی یا پودری داشته باشد.

5-شیشه

در مورد میزهای شیشه ای، سطح کار معمولاً از شیشه ای ساخته می شود که ضخامت لازم برای خرد نشدن را دارد. چنین میزهایی معمولاً چارچوب هایی فلزی دارند. تمیز کردن میزهای شیشه ای آسان است اما اثر انگشت روی آن ها خیلی راحت نشان داده می شود. اگر میز تماماً شیشه ای دوست ندارید گزینه های ترکیبی با چوب یا میزهای چوبی با روکش شیشه نیز گزینه های دیگری هستند.

هنوز سؤالی مانده؟ برای انتخاب کامل و پاسخگویی به سؤالاتتان در مورد میزهای اداری با کارشناسان مبلمان ما به شماره تلفن 02188721012 تماس بگیرید، خوشحال می شویم کمکتان کنیم!