تجهیز فضای کار اشتراکی

فضای کار اشتراکی چیست؟ تعریف فضای کار اشتراکی

فضای کار اشتراکی چیست؟

در دوره ­ی مدرن، کار در یک دفتر شرکتی با ساعات کاری 5 تا 9 ساعته، هیچ فرصت دیگری باقی نمی­گذارد. این روزها اکثر مردم ترجیح می­دهند در هر فرصتی کار کنند. و در چنین فضایی است که فضای ناامید کننده کاری نمود می­یابد، و این سؤال مطرح می­شود که فضای کار اشتراکی چیست؟

 خب، برای پاسخ به این پرسش توجه به موارد مهمی در دستور کار قرار می­گیرد که می­توانند در رسیدن به تعریفی صحیح از فضای کار اشتراکی مهم باشند.

مرکز نوآوری امیرکبیر

فضای اداری مشترک

همکار بودن به چه معنا است؟ به عبارت ساده ­تر، در یک مکان کار عادی، شما قاعدتاً تمایل دارید همکارانتان را پیدا کنید. اما منظور از فضای کار اشتراکی، آن است که در یک فضای کاری مشترک با دیگران، مشغول فعالیت باشید. وجود فضای کار اشتراکی از سویی به معنای وجود یک شبکه ­ی گسترده است، و این باعث می­شود بتوانید برخی ارتباطات را خارج از ارتباطات کاری و شرکتی کسب کنید. در چنین فضائی همچنین با افرادی از شرکت­های دیگر نیز ملاقات خواهید کرد.

مرکز نواوری دانشکده برق و مکانیک

چه کسی از coworking space ها بهره می­ برد؟

در واقع، کارآفرینان، تکنسین ها، تأثیرگذاران، افراد خلاق، حتی دانشجویانی که در حال گذراندن دوره ی تحصیلشان هستند.

اگر روحیاتتان به گونه ­ای است که از ارتباطات زیاد لذت می­برید، کار در فضای کار اشتراکی، ایده­ ی مناسبی است. اگر کارآفرین هستید و به دنبال فضایی اداری برای استارتاپ و معرفی خودتان هستید نیز چنین محیطی، گزینه­ ی ایده ­آلی محسوب می­شود.

اما ممکن است این سؤال را مطرح کنید که چرا؟

خب، داشتن ارتباطات فراوان، زمانی که تجارت و کسب و کارتان هنوز در ابتدای راه قراردارد، گزینه مناسبی است، این­طور فکر نمی­کنید؟

فضای کار اشتراکی چگونه عمل می­کند؟

خب، اکنون به این درک رسیده­ اید که منظور از فضای کار اشتراکی چیست. اما سؤالی که در این مرحله مطرح می­شود این است که فضای کار اشتراکی چگونه عمل می­کند؟

شرکت های ارائه دهنده فضای کاری مشترک ، چنین فضایی را در اختیار دیگران قرار می دهند، و این فضا می تواند به شکل دفاتر خصوصی یا مناطق همکاری باشد. شرکت های ارائه دهنده فضای کاری مشترک همچنین اتاق هایی برای اجاره چنین فعالیت هایی و یا حتی فضاهایی برای میزبانی از رویدادهای مختلف ارائه می کنند. بنابراین چه تفاوتی میان یک دفتر خصوصی و یک شرکت کار اشتراکی و موارد ارائه شده توسط کلیه کارهای اشتراکی در سرتاسر جهان وجود دارد؟ چرا فضای کار اشتراکی؟

مرکز نوآوری دانشکده مهندسی پزشکی

چرا فضای کار اشتراکی

برای پاسخ به این سؤال، در واقع موارد زیادی وجود دارد که coworking space ها را گزینه ­ی مناسبی مطرح می­کند. اگر به دنبال یک فضای کار اداری برای اجاره کردن هستید، باید مبلغ زیادی بابت اجاره یک دفتر شرکتی بپردازید.

اما اگر به شما بگوئیم با اجاره یک فضای کار اشتراکی می­توانید از یک فضای کاری خوشایندتر لذت ببرید چطور است؟

در چنین حالتی نه تنها فضای کاری­تان شاداب­تر است، بلکه به لحاظ اقتصادی نیز مقرون­ به صرفه ­تر است، و اگر در ابتدای مسیر کاری­تان هستید، واقعاً برایتان مناسب است.

با اجاره فضای کار اشتراکی نه تنها امکانات رسمی یک محیط اداری را کسب می­کنید، نیازی نیست نگران پرداخت هزینه­ های اینترنت، قهوه، خدمات نظافت و سایر امکانات باشید، چرا که این مبلغ میان شما و سایر همکاران تقسیم می­شود.

همان­طور که پیشتر هم اشاره شد، کار در یک فضای کار اشتراکی به این معنا است که می­توانید ارتباطات زیادی با افراد بسیاری برقرار کنید، پس اگر به دنبال فرصت­های شغلی بهتر یا معرفی بهتر خودتان و کسب و کارتان هستید، این مسئله از اهمیتی جدی برخوردار است.

مرکز نوآوری دانشکده مهندسی نساجی

انعطاف ­پذیری، امتحان کنید!

یکی از بهترین مزایای کار در فضای کار اشتراکی انعطاف پذیری و سازگاری است. گاهی اوقات واقعاً نیاز به کار در دفتر ندارید، می توانید هرکجا باشید. بهترین چیز برای کسانی که نمی توانند مدت زمان طولانی در دفاتر اداری کار کنند، این است که در یک محل کار مشترک کار کنند، تا هر زمان نتوانستند از آن فاصله بگیرند. بسیاری از coworking space ها در یک مرکز خرید قرار دارند، اگر زمانی احساس کسالت در دفتر کار کردید، می توانید خیلی راحت برای مدتی از دفتر خارج شده، پیاده روی کنید یا به مرکز خرید و رستوران های مورد علاقه تان بروید.

شما میتوانید کسب و کارتان را با اجاره دفتر کار مشترک در تهران یا با پیدا کردن یک فضای کار اشتراکی در کرج ، مشهد یا هر شهری از ایران شروع کنید

دانشگاه امیر کبیر

با توجه به مطالب عنوان شده در مورد تعریف فضای کار اشتراکی چه فکر می­کنید؟

 دوست دارید فضای کار اشتراکی را چطور محیطی ببینید.

شما تمامی مبلمان اداری ازجمله میزهای کنفرانس،صندلی،کتابخانه،میز کانتر و … که در فضای کار اشتراکی استفاده می شود رو میتوانید در دنیته سفارش دهید،دنیته پروژه های متفاوتی رو در زمینه فضای کاری مشترک طراحی کرده است،همچنین برای مشاوره میتوانید با ما تماس حاصل فرمایید.

تعدادی از پروژ های که در فضای کار اشتراکی طراحی کرده ایم:

1-پروژه EY

مبلمان مدرن ey

2-پروژه مرکز نوآوری دانشکده برق و مکانیک

فضای کار اشتراکی امیرکبیر
فضای کار اشتراکی امیرکبیر

3- پروژه مرکز نوآوری دانشکده مهندسی پزشکی

مرکز نوآوری دانشکده مهندسی پزشکی

4- پروژه تپسل

میزهای کار گروهی تپسل

5- پروژه همکاران سیستم

میز کار گروهی شرکت همکاران سیستم

6- فضای کار اشتراکی سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران

فضای کار اشتراکی سازمان توسعه و نوسازی معادن ایران

برای مشاهده نمونه پروژه های فضای کار اشتراکی بیشتر اینجا کلیک کنید.