محصولات
5 راه حل برای نورپردازی و مبلمان اداری

پنج راه حل برای نورپردازی

نور چه طبیعی و چه مصنوعی نقش مهمی در محیط اداری دارد. نحوه بهبود و تأثیرگذاری اش به نحوه چیدمان مبلمان اداری مرتبط است.

سطح نور نقش مهمی در ارزیابی رفاه کارمندان در محیط کاری دارد. مبلمان اداری باید راحت، دارای تهویه مناسب، بی صدا و دارای عایق های بصری باشند، و نورپردازی عنصری است که همه ی این فاکتورهای را در یکدیگر ترکیب کرده و تا حد زیادی جو فضای درونی را تعیین می کند.

در طی مرحله ی مفهوم سازی، طراحان و معماران به منظور درک فعالیت هایی که در فضاهای مختلف اطراف محیط کاری در جریان است، به منظور ایجاد تعادل صحیح میان نور طبیعی و مصنوعی مورد نیاز برای انجام وظایف در هر حوزه می پردازند.

طراحی اتاق کار براساس نورپردازی با کیفیت بالا با کاهش نورپردازی مصنوعی در طول روز در اتاق هایی با پنجره، باعث افزایش بهره وری کارکنان می شوند. نکته ی دیگری که باید در نظر گرفته شود، تعادل در شدت نوردهی لامپ ها و چراغ های روشنایی و تنظیم دمای رنگ شان است که در زمان روز خنثی، سرد یا گرم باشند.

چراغ ها را ،حتی می توان در وسایل اداری هم کار گذاشت که راه حل های کاربردی و زیبایی شناختی با تأثیرات دید بالا دارند.

اصول نورپردازی دفتر کار

1-پنجره های نوری یکپارچه در دیوارهای پارتیشن بندی (دیوارهای جداساز) ایجاد کنید.

روکش دیوارهای جداساز Planilux و Planet Plus را می توان با نوارهای سبک سفارشی کرد، که برای روشنایی مناطق تاریک و زاویه های اطراف دفتر مفید است. پانل های ملامینی از دیوارهای جداساز را می توان با پنل های LED عمودی جفت کرد، در ابعاد مختلف با توجه به نیاز مشتری در دسترسی هستند و می توانند به صورت افقی یا عمودی تراز شوند. این مسئله منجر به روشنایی صاف و پراکنده محیطی شده که با انتخاب شما از نورپردازی رنگی قابل نصب خواهند بود. علاوه بر این، شدت نور را می توان با استفاده از کاهنده ها کنترل کرد.

مبلمان اداری

2.نوارهای LED را باریک و در لبه ها برجسته کنید.

چراغ های نواری شکل LED می توانند به لطف تطبیق پذیری و نصب آسان، در حجم و لبه های وسایل اداری برجستگی ایجاد کنند. این نوارها اگر زیر قفسه ها قرار گیرند می توانند اشیاء قرار داده شده روی قفسه را روشن کنند و جلوه ای بصری و جالب ایجاد کنند. این نوع نورپردازی را می توان هم بر روکش دیوار و هم در سوله ها استفاده کرد. زمانی که روی کمد و قفسه ها کار می شود، می توان LEDهای نورای را مستقیماً در لبه های عمودی قرار داد، بنابراین کلیت وسایل را برجسته می کند، یا برای تقویت آینه ها، نور پس زمینه اعمال شده بر روی دیوارهای اداری استفاده می شود.

3.نورافکن در قفسه های کتابخانه ها ایجاد کنید

نورافکن ها را می توان به عنوان چراغ هایی که برای برجسته سازی اشیاء و اسناد واقع در قفسه ها استفاده کرد. می توان آن ها را در پانل های بالای کمدها نصب کرد و نور را از بالا تا پائین با حجم پائین پخش می کنند. با توجه به دیوارهای مجهز می توان علاوه بر این، چراغ های روشنایی را در قسمت های زیرین سازه نیز وارد کرد.

قفسه های کتابخانه

4میز پذیرش با پانل های نوری در پس زمینه

میزهای پذیرش قابل تنظیم هستند و معمولاً اولین شئی که افراد در زمان ورود به دفتر کار مشاهده می کنند، همین میزهای پذیرش هستند. طراحان غالباً به منظور ایجاد ارتباط عاطفی بیشتر با مشتری، در این بخش نورپردازی می کنند. نوارهای نوری احساس سبکی ایجاد می کنند، در حالی که LEDهای یکپارچه بر شکل میز پذیرش تأکید دارند. در نهایت، برای تأثیرگذاری بیشتر، بخش هایی از میز پذیرش می توان با صفحات شیشه ای نورپردازی شود.

میز پذیرش با پانل های نوری

6-پانل ­های نوری سقفی

پانل های LED همچنین می توانند در سقف ها به صورت یکپارچه کار شوند. این مسئله به کارکنان کمک می کند تا ریتم شبانه روزی خود را به نفع رفاه خود حفظ کند، به لطف فناوری و حسگرهای تخصصی، این سیستم قادر است در طول روز روشنایی اش را تغییر داده و به کارکنان کمک کند تا احساس بیداری و تولید داشته باشند.

میز کار گروهی شرکت همکاران سیستم

سعی کنید تحقیق کنید که چطور فضای کاری تان را با استفاده از نورپردازی و چیدمان وسایل بهبود بخشید، برای اطلاع از راه حل هایی که در اختیارتان قرار دادیم با ما تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *