پارتیشن

پارتیشن یا دیوارهای کاذب، کدام یک بهتر هستند؟

پارتیشن اداری

زمانی که نوبت به طراحی دفتر خودتان می­رسد، می­توانید پارتیشن یا دیوارهای کاذب را انتخاب کنید. در اینجا در مورد تفاوت­ها و مزایای هر کدام از این دو سیستم توضیحاتی ارائه خواهیم کرد:

پارتیشن یا دیوارهای کاذب؟

زمان اجرای طراحی فضای داخلی اتاق­تان، ناگزیر به انتخاب میان این دو گزینه هستید که انتخاب هر کدام بر فضای کلی و انعطاف ­پذیری­ فضای کاری در طول زمان تأثیر می­گذارد.

با شروع دوره­ ی زیباشناسی و پیشرفت به سمت موضوعات کاربردی و فنی، موارد زیادی مطرح شدند که باید مورد توجه قرار گیرند. شاید در ابتدا نصب،دیوارهای کاذب مناسب­ ترین گزینه به نظر برسند، اما باید در نظر داشت که این دیوارها در طول زمان نیاز به تعمیر و نگهداری داشته و در مقایسه با پارتیشن اداری به سرعت هزینه ­هایی ایجاد می­کنند.

برای کمک به شما در انتخاب میان دیوارهای کاذب یا پارتیشن ، لیستی از خصوصیات هر کدام را توضیح داده­ایم که تفاوت­ها و مزایای هر دو سیستم را شامل می­شود:

شفافیت (پیدا بودن) در برابر دیوارهای سخت (دیوارهای بتنی)

پارتیشن شیشه ایی

در عصر حاضر برای بسیاری شفافیت و پیدا بودن دفتر تبدیل به عنصری اساسی شده است، چنین فضایی نه تنها باعث انعکاس نور طبیعی در کل دفتر شده، بلکه صحت فضای داخلی اتاق را تائید کرده و تصویر کلی بصری از فضای داخلی اتاق ارائه می کند.

در مورد پارتیشن اداری می توانید از شیشه یا ترکیبی از پانل های جامد و شیشه ای، استفاده کنید. می توان میزان شفافیت را به صورت جداگانه برای تقویت حریم شخصی مدیریت کرد. از سوی دیگر، دیوارهای کاذب می توانند همان ویژگی های یک دیوار سنگی، ثابت و دکوری را داشته باشند. همچنین ایجاد حفره و دهانه هایی در دیوارهای کاذب امکان پذیر است، اما این فرآیند به ساختار گسترده ای نیاز دارد. همچنین ایجاد تغییرات در این دیوارها نیاز به تخریب و بازسازی مجدد دارد.

انعطاف ­پذیری در برابر ایستایی

پارتیشن شیشه ای
پارتیشن شیشه ای

یکی دیگر از ضروریات دفاتر امروزی این است که انعطاف پذیر و به راحتی سازگار باشند، زیرا روش های کاری دائماً در حال تحول بوده و محیط کار نیز باید در کنار آن ها تغییر کند.

پارتیشن در مقایسه با دیوارهای کاذب چندین ضلع دارند، زیرا با سهولت نسبی قابل تغییر و تغییر چیدمان بوده و ابعادشان را می توان با توجه به عملکردشان تغییر داد. علاوه بر این، از آنجا که دیواره های این نوع دیوار روی کفپوش نصب می شوند، می توان آن ها را بدون تخریب کف یا جوشکار مجدد به راحتی جابه جا کرد. با این وجود، در صورت وجود دیوارهای کاذب، برای ایجاد تغییر، باید کل دیوار را تغییر دهید نه اینکه فقط پارتیشن را جابه جا کنید یا بردارید.

اجرایی

پارتیشن شیشه ای

با گذشت زمان و ایجاد تغییرات، نیاز به ایجاد تغییرات فنی در بسیاری از عناصر دفاتر کاری نیز احساس می شود. تحول پذیری برای تطبیق دفتر و تضمین سطح بالای بهره وری برای کارکنان از جمله ویژگی های اساسی این تغییرات است. برای اضافه کردن خصوصیات صوتی، می توان پارتیشن را تغییر داد، به عنوان مثال می توان پارتیشن را به یک پارتیشن از جنس PVB تغییر داد.

همچنین می توان برای رعایت اصول زیباشناسی در فضای کاری به راحتی رنگ ها و انتهاب روکش های دیواری را تغییر داده یا از پانل های کدر به پانل های شفاف تغییر داد. با استفاده از مواد مختلف دیوارهای کاذب را نیز می توان تغییر داد، اما هزینه هایش بسیار بیشتر بوده و به مدت زمان بیشتری برای تغییر نیز نیاز است.

فضای ذخیره ­سازی

وجود فضای ذخیره سازی نیز یک جنبه ی مهم دیگر در دفاتر است: اگر فضای کافی برای نگهدای وسایل وجود نداشته باشد، اسناد، و اشیاء بزرگ به سرعت مستهلک می شوند. بهترین راه حل ادغام کمدهای ذخیره ساز با پارتیشن است که به سادگی با جدا کردن بخشی از پارتیشن و اضافه کردن کمد انجام شده و نیاز به هیچ تخریبی ندارد، همچنین این روند می تواند نسبتاً سریع هم باشد.

علاوه بر این می توان قفسه ها و سایر لوازم جانبی را به پارتیشن ها وصل کرد. بسیاری از این موارد را می تواند با محدودیت کمی جابه جا کرده یا تغییر داد. در حالی که در دیوارهای کاذب تنها می توان از کمدهای ثابت استفاده کرد.

زیبایی ­شناسی

پارتیشن اداری تلوبیون

همان طور که در بسیاری از مطالعات نیز عنوان شده است، نحوه طراحی داخلی یک دفتر بر میزان بهره وری کارکنان تأثیرگذار است. در حال حاضر امکان تغییرات آسان وجود دارد و در این رابطه قدرت دیوارهای جداساز برای ایجاد تغییر فضای کار به سرعت می تواند فضاهای بصری را تغییر دهد.

پانل های دیواری کور را می توان با ملامین های رنگی و یا تخته های چوبی ایجاد کرد، در حالی که صفحات شیشه ای با توجه به هویت تجاری شرکت شما می توانند با طراحی های گرافیکی سفارش داده شوند. در این مورد دیوارهای کاذب را به راحتی می توان تغییر داد، دیوارهای گچ کاری را به دیوارهای آجری تغییر داد و یا رنگ آمیزی آن ها را تغییر داد.

نصب ساده

در برخی شرایط،به عنوان مثال، ساختمان های تاریخی، نصب سازه های ثابت ممنوع است. در این محیط ها پارتیشن دیوار کاذب استفاده نمی شوند، به این معنی که پارتیشن اداری (دیوارهای جداساز) ساده بهترین گزینه پیش روی شما هستند، چرا که نیاز ندارند آن ها را روی کف یا سقف ثابت کنید.

این پارتیشن ها همچنین در مواردی که سقف مکان بلند بوده یا دیوارهای نقاشی وجود دارند، کاربرد دارند. نکته ی دیگر آن است که استفاده از این نوع دیوارها روی شاخص های پراکندگی نور تأثیر نمی گذارند.

پیوستگی

پارتیشن اداری

ایجاد پیوستگی و ارتباط میان مبلمان و روکش دیوار همیشه به عنوان یک مزیت در طراحی داخلی دفتر مطرح است. پارتیشن اداری (دیوارهای جداساز) برای این کار ایده آل هستند، چرا که می توان پانل ها و سازه هایی متناسب با وسایل اتاق در آن ها نصب کرد. همچنین ایجاد درهای متناسب هم در مورد دیوارهای آجری و هم در مورد پارتیشن ها امکان پذیر است.

کیفیت صوتی

کیفیت صوتی یکی از مهم ترین خصوصیاتی است که در زمان طراحی یک محیط اداری باید مورد توجه قرار گیرد. دیوارهای کاذب اغلب به دلیل خاصیت عایق بندی برای این منظور گزینه مناسبی هستند، اما پارتیشن ها نیز می توانند عملکرد قابل قبولی داشته باشند. شیشه های 6+6 میلی متری، و نیز شیشه های آکوستیک 0.76 و ادغام آن ها با غلاف های عایق، هر دو سطح بالایی از عایق های صوتی را تضمین می کنند.

پارتیشن های اداری دنیته با دو مدل پارتیشن تک جداره (پارتیشن فریم لیس) ، پارتیشن دو جداره (پارتیشن پلاتینوم) قابل سفارش می باشند:

پارتیشن تک جداره:

در فضاهای اداری تفکیک فضا از اهمیت بالایی برخوردار است و امروزه دغدغه ی اصلی صاحبان مشاغل در کل دنیاست . تقاضای استفاده از پارتیشن شیشه ای برای جداسازی فضاهای اداری امروزه بیشتر از قبل شده است زیرا با به کار بردن این نوع پارتیشن بندی در فضا امکان استفاده از نور طبیعی و زیبایی خاصی که پارتیشن شیشه ای به فضا می دهد می تواند از مهمترین دلایل انتخاب پارتیشن شیشه ای باشد.

همچنین علاوه بر جلوه ی زیبا از دوام , عمر , ماندگاری بالاتری برخوردار است . هزینه ی نگهداری پارتیشن های شیشه ای به نسبت دیگر پارتیشن ها پایین تر است .

پارتیشن دو جداره:

پارتیشن اداری دو جداره دارای مدل های مختلف می باشند طراحی ساده و زیبا در کنار کارایی بالا این پارتیشن به نسبت هزینه آن متعارف و قابل اشاره می باشد و همچنین پارتیشن های دو جداره میتوانند دارای ستون میانی و بدون ستون تولید شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *