پارتیشن اداری

( وقتی پارتیشن بندی می کنید )

روشهای مختلف و متنوعی برای تفکیک و جداسازی بخشهای داخلی یک ساختمان اداری وجود دارد . امروزه استفاده از تیغه های آجری و بتنی که از گذشته مرسوم بوده کمتر شده و کاربرد مصالح سبک تر و سریعتر از نظر اجرا ، به صورت چشم گیری روبه رشد است  .  در این میان هر کدام از این مصالح محاسن و معایب خودشان را دارند . در این نوشتار قصد و هدف ما رد یا تائید هیچکدام ازاین نوآوری ها نبوده و تنها قصد داریم خصوصیات و ویژگی های یکی از این روش ها ، یعنی استفاده از پارتیشن اداری را معرفی کنیم  .
ساختار ظاهری : پس از اجرای پارتیشن اداری به عنوان جداکننده های داخلی در یک فضا ، دیگر نیازی به استفاده از هیچ نوع پوشش ظاهری مانند رنگ و یا کاغذ دیواری نبوده و ساختار ظاهری پارتیشن ها علاوه بر تفکیک محیط ها ، زیبایی و خاص بودن را نیز برای محیط شما به ارمغان می آورد .

پارتیشن اداری دنیته در پروژه کافه بازار

پارتیشن اداری دنیته در پروژه کافه بازار

نور : به دلیل استفاده از متریال شیشه در ساختار پارتیشن های اداری ، در طول روز نور محیط به سادگی تامین می شود و همچنین در صورت نیاز ، امکان محدود کردن نور به وسیله پرده کرکره نیز فراهم است .
بزرگتر یا کوچکتر دیده شدن محیط : استفاده از شیشه در بدنه و ساختار پارتیشن ها ، محیط بازتر و بزرگتری را برای شما به ارمغان آورده و در نتیجه خستگی نیروهایی که در این محیط کار میکنند دیرتر از فضا های دیگر به وجود می آید .
امکان جابجایی و تغییر ساختار پس از اجرا : یکی از ویژگی های منحصر به فرد محصول پارتیشن ، امکان جابجایی ، انتقال و حتی تغییر ساختار مدول ها پس از اجراست ، این موضوع باعث می شود تا بتوان پارتیشن را جدا از یک محصول جهت جداسازی فضاها کالای سرمایه ای نیز به حساب آورد .
تهویه هوا : ترجیحا پیشنهاد می شود که در استفاده از پارتیشن های اداری ، تنها در صورت نیاز ، ارتفاع پارتیشن ها تا سقف ادامه پیدا کند و در غیر این صورت به دلیل استفاده از پارتیشن ها در ارتفاعی کوتاه تر از ارتفاع محل ، گردش هوا و تهویه آسانتر صورت پذیرد . این باعث می شود که نیاز به تهویه نقطه به نقطه در محیط از بین رفته و در نتیجه کاهش هزینه های تجهیزات تهویه فراهم می گردد .
وزن : در بین مصالح و فن آوری هایی که جهت تفکیک و جداسازی محیط ها استفاده می شود ، پارتیشن اداری در ردیف سبک ترین مصالح قرار می گیرد و این امر در نهایت منجر به سبک تر شدن ساختمان می شود .
تمیزی و سادگی اجرا : شاید بتوان با قاطعیت گفت که در بین روشهای ساخت و ساز خشک ، پارتیشن بندی اداری پاک ترین و ساده ترین روش از نظر اجراست ، به دلیل انکه تنها در محل اجرا مدول ها به یکدیگر نصب و در محل ثابت می شوند .

پارتیشن و میزگروهی دنیته در پروژه ey

پارتیشن و میزگروهی دنیته در پروژه ey

ارتباط افراد در محیط : طراحی دفترهایی با پلانهای باز یا همان open office ،مدرن ترین نوع طراحی داخلی است . دراین روش طراحی ، کارگروهی و ارتباط پرسنل در محیط ، بالاترین اولویت را داشته و یک از خصوصیات اصلی این نوع طراحی سهولت ارتباط بین نیروهاست . نیازی به توضیح نیست که پارتیشن های اداری ، اصلی ترین جزو این نوع طراحی است .

عبور تاسیسات : در میان مصالح و فن آوری های نوین صنعت ساختمان ، طراحی و اجرای تاسیسات نیرو و یاسایر تجهیزات ، نیاز به نقشه پیش از اجرا داشته و در صورت نیاز به تغییر ساختار این مسیر ها پس از اجرای نهایی ، تنها راه تخریب و تغییر ساختار است . در این میان پارتیشن های دوجداره ، یک ویژگی ایده آل جهت انتقال تاسیسات دارند و آن در دسترس بودن این تجهیزات پس از اجراست که این موضوع باعث می شود تا در صورت نیاز به تغییر ساختار این مسیر ها ، کوچکترین تخریبی صورت نگیرد .
سرعت اجرا : به دلیل اینکه پارتیشن های اداری به صورت مدول های کاملا تکمیل در واحد تولید ساخته شده و پس از بسته بندی ، به محل اجرا حمل می شوند ، سرعت اجرای این سیستم با هیچ یک از سایر روشهای تفکیک محیط قابل مقایسه نمی باشد و این یکی از برتریهای قطعی پارتیشن بندی اداری است .

پارتیشن اداری دنیته در پروژه سروکورپ

پارتیشن اداری دنیته در پروژه سروکورپ

هماهنگی با سایر لوازم داخل ساختمان : به دلیل استفاده از متریال هایی با دامنه رنگی بالا ( ام دی اف ، چرم ، آلومینیوم و … ) ، هماهنگی و همخوانی پارتیشن های اداری با سایر تجهیزات داخلی ساختمان ، یک ویژگی ایده آل جهت طراحی به حساب می آید . این موضوع دست طراحان داخلی را بسیار باز می گذارد تا در هر فضا از رنگ و متریال مناسب همان فضا جهت طراحی و ساخت پارتیشن ها استفاده نمایند .

((  مهم ترین نکته در طراحی یک پروژه خوب پارتیشن بندی تهیه یک نقشه مناسب به همراه تمام جزئیات از محل پروژه است . ما این کار را به نام ( بازدید و برداشت پلان و مشخصات محل پروژه می شناسیم )

برای دیدن محصولات پارتیشن اداری دنیته روی لینک مقابل کلیک کنید .    پارتیشن اداری

پارتیشن شیشه ای دنیته در پروژه همکاران سیستم

پارتیشن شیشه ای دنیته در پروژه همکاران سیستم

در فضاهای اداری تفکیک فضا از اهمیت بالایی برخوردار است و امروزه دغدغه ی اصلی صاحبان مشاغل در کل دنیاست . تقاضای استفاده از پارتیشن ها برای جداسازی فضاهای اداری امروزه بیشتر از قبل شده است.

پارتیشن اداری در انواع مختلف می توانند باشند، از پارتیشن های شیشه ای گرفته تا پارتیشن های چوب و …
پارتیشن اداری می توانند راهی ایده آل برای تقسیم فضای داخل دفتر شما باشند. پارتیشن بندی اداری می تواند نیازهای متنوعی را برآورده کند ، و تمام سیستم های پارتیشن بندی اداری که ما مشخص و نصب می کنیم جذاب ، مدرن و بسیار مقرون به صرفه هستند.